Tarih: 02 Nisan 2018

Gösterim: 4478

Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’ndan Çanakkale’ye Anlamlı Gezi

 

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığımız koordinasyonunda ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıldönümü kapsamında öğrencilerimiz ve üniversitemiz personeli için Çanakkale gezisi düzenlendi.

Çanakkale Zaferi’nin anlamını ve tarihi önemini tazelemek, geçmişten bugüne devam eden milli birlik ve beraberlik ruhunun aşılanmak ve tarihimizin en önemli zaferlerinden biri olan Çanakkale Şavaşı’nın önemini gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla düzenlenen gezi 28, 29 ve 30 Mart tarihlerinde öğrencilerimize yönelik düzenlenirken; 31 Mart Cumartesi günü ise üniversitemiz personeli için yapıldı. Üç boyunca toplam 360 öğrencimiz Çanakkale Zaferi’nin gerçekleştiği mekanları rehber eşliğinde gezme şansı elde etti.

Personelimize yönelik 31 Mart Cumartesi günü düzenlenen geziye ise Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Alpaslan Serel, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanımız Mehmet Karatepe ve üniversitemiz personeli ve ailelerinden oluşan toplam 135 kişi katıldı. 103 yıl önce atalarımızın kazandığı destansı zaferi yerinde görme imkanı elde edilen gezi gün boyunca devam etti. Savaşın yaşandığı tarihi mekânları rehber eşliğinde gün boyu gezen üniversitemiz çalışanlarının bu şanlı ve unutulmaz zafer hakkında kapsamlı bilgi sahibi olmaları sağlandı.