Tarih: 26 Haziran 2019

Gösterim: 629

Üniversitemiz Ev Sahipliğinde Bu Yıl İkincisi Düzenlenen Uluslararası Uygulamalı Ekonomi Ve Sosyal Bilimler Konferansı (ICEESS’19) Başarıyla Gerçekleştirildi

20-21 Haziran tarihlerinde üniversitemiz ev sahipliğinde bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Uygulamalı Ekonomi ve Sosyal Bilimler Konferansı (International Conference on Empirical Economics and Social Sciences – ICEESS’19) sona erdi.


Üniversitemiz Prof. Dr. Fuat Sezgin konferans salonunda gerçekleşen, iktisat, işletme, finans ve sosyal bilimlerden ulusal ve uluslararası katılımcıların uygulamalı ve teorik konuları sunma, tartışma ve paylaşma fırsatı bulduğu konferansın açılış konuşmalarını konferans düzenleme kurulu başkanı ve  Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Burak Darıcı yaparken, Konferansın sponsorlarından Balıkesir Büyükşehir Belediyesi adına ise Genel Sekreter Mustafa Küçükkapdan konuştu. Protokol konuşmaları bölümünde son konuşma ise Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir tarafından yapıldı.


Açılış ve protokol konuşmalarının gerçekleşmesiyle konferansın keynote konuşmaları kısmına geçildi. İlk olarak Avrupa Merkez Bankası İtalya direktörü Stefano Siviero’nun konuşmasının ardından Orta Doğu Teknik Üniversitesinden Prof. Dr. Uğur Soytaş sunumunu gerçekleştirdi. Daha sonra Yapı Kredi Bankası, Ekonomi ve Araştırma bölümünden Eren Ocakverdi sunumunu gerçekleştirdi. Keynote konuşmaları, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden doktora öğretim üyesi Christopher Hannum ile devam ederken, Türkiye Cumhuriyeti Finans Ofisi birim yöneticisi Hüsnü Tekin’in konuşmaları ile sona erdi. Daha sonra konuşmacılara konferans organizasyon komitesi tarafından katılımları ve konuşmaları için teşekkür plaketleri takdim edildi.


Üniversitemizin ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Uygulamalı Ekonomi ve Sosyal Bilimler (ICEESS’19) konferansında, Amerika Birleşik Devletleri, Cezayir, Endonezya, Güney Afrika, Suudi Arabistan, Nijerya, Kazakistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Lübnan, Pakistan ve Tunus olmak üzere 11 yabancı ülkeden de katılımcılar yer aldı. 


Yerli ve yabancı 96 farklı üniversite ve kurumdan toplam 210 bildiri sunumunun başarıyla gerçekleştirildiği ICEESS’19 Grand Asya Otel’de düzenlenen gala yemeği ile sona erdi.