Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2024

Gösterim: 218

Marmara Hepimizin!

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nün içerisinde yer aldığı haftanın “Türkiye Çevre Haftası” olarak kutlanması kararı kapsamında bu yılın teması “Marmara Hepimizin” şeklinde belirlenmişti. Belirlenen tema çerçevesinde Üniversitemiz diğer Kamu Kurumları iş birliğinde Bandırma’da “8 Haziran Marmara Denizi Günü” etkinlikleri düzenlendi.

Sürdürülebilir ve temiz bir Marmara Denizi için bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Marmara Denizi Günü” etkinliklerine, Üniversitemizi temsilen Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ebru Kaya Mutlu, Sosyal Sorumluluk ve Gönüllülük Koordinatörümüz Doç. Dr. Fatih Altun ile Sosyal Sorumluluk ve Gönüllülük Topluluğu öğrencilerimiz katıldı. 

Balıkesir, İstanbul, Bursa, Kocaeli, Tekirdağ, Çanakkale ve Yalova olmak üzere Marmara Bölgesi genelinde belediyeler, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve diğer tüm paydaşların organize ettiği etkinliklere Bandırma’da ilgi büyüktü. Yoğun katılımla gerçekleşen etkinliğe Bandırma Belediye Başkan V. Sami Türkmen, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katılım gösterdi. 

Etkinlik kapsamında Sosyal Sorumluluk ve Gönüllülük Topluluğu öğrencilerimiz, Bandırma sahil bandında kıyı temizliği yaptı. Kıyı temizliği etkinliğinde bir saat içerisinde denizden yüzlerce kg atık çıkarıldı. Büyük çoğunluğu geri dönüşebilir nitelikte olan atıklar geri dönüşüm tesisine gönderildi.


Fotoğraflar