Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2024

Gösterim: 658

Öğrencilerimizden TEKNOFEST 2024'te Finale Doğru Büyük Adım

Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmaları olan TEKNOFEST teknoloji yarışmaları bu yıl 46 ana kategori ve 117 alt kategoride düzenleniyor. “TEKNOFEST ile Gelecek Sensin” mottosuyla prestijli yarışmalarda yüksek performans sergileyecek teknoloji tutkunlarına 30 milyon TL ödül ve 55 milyon TL’nin üzerinde malzeme desteğinin sağlanacağı Festivalde öğrencilerimiz büyük bir başarı gösterdi. 

Üniversitemizin Tekne Topluluğu bünyesindeki Waterbenders Takımı, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında, ASELSAN yürütücülüğünde düzenlenen İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması’nda Kritik Tasarım Rapor Aşamasını başarıyla geçti.

Türkiye ve yurt dışında öğrenim gören tüm Ortaöğretim (Ortaokul, Lise), Üniversite (Ön Lisans ve Lisans) ve Lisansüstü öğrencilerinin katılabildiği yarışmada Waterbenders Takımımız, yenilikçi tasarımları ve disiplinli çalışmalarıyla öne çıkarak finale doğru büyük bir adım attı. 

Ülkemizde otonom su altı araçlarının üretilmesi konusunda özgün araçların geliştirilmesine öncülük eden İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması’nın değerlendirme aşamaları; “Teknik Yeterlilik Formu”, “Kritik Tasarım Raporu” ve “Sızdırmazlık, Hareket Kabiliyeti ve Görev Gösterimi Videosu” aşamalarından oluşmaktadır. 

Bu prestijli etkinlikteki başarılarıyla bizleri gururlandıran Waterbenders Takımımızı ve danışmanları Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyemiz Dr. Öğr. Üyesi Barış Gürcan Hakanoğlu’nu tebrik eder, yarışma boyunca desteklerini esirgemeyen Marmara Organize Sanayi Bölgesi Yönetimine teşekkür ederiz.


Fotoğraflar