Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2024

Gösterim: 437

Öğretim Üyemizin Projeleri TÜBİTAK’tan Destek Aldı

Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret Anabilim Dalı Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Harun Yıldız’ın “Sosyal Baltalama Davranışları İçin Bütüncül Bir Çerçeve Önerisi” adlı projesi TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) 2224-B Yurt İçi Bilimsel Etkinliklere Katılımı Destekleme Programı kapsamında desteklenmiştir.  

Bu kapsamda Öğretim Üyemiz, 23-25 Mayıs 2024 tarihleri arasında Giresun Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Yönetim ve Organizasyon alanının en saygın bilimsel toplantılarından olan 32. Ulusal Yönetim ve Organizasyon Kongresi’nde araştırması hakkında bir sunum gerçekleştirdi. 

Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Harun Yıldız’ın proje ekibinde yer aldığı “Doktora Öğrencilerine Yönelik Bibliyometrik Analiz Eğitimi” adlı proje ise, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği kapsamında desteklenmeye hak kazanmıştır. Proje yürütücüsünün Trabzon Üniversitesi’nden Doç. Dr. Selcen Sarı Aytekin olduğu projede, İstanbul Üniversitesi’nden Doç. Dr. Bora Yıldız, Trabzon Üniversitesi’nden Doç. Dr. Esra Bulut ve Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden Öğr. Gör. Ahmet Ayaz da proje ekibinde yer almaktadır. 

Proje kapsamında 27-29 Eylül 2024 tarihleri arasında doktora öğrencilerine yönelik VOSviewer ve R Studio kullanılarak bibliyometrik analiz eğitimi verilecektir. 65.500 TL bütçeyle kabul gören proje ile doktora öğrencilerinin araştırma sürecindeki bilimsel altyapılarının güçlendirilmesi hedeflenmektedir. TÜBİTAK tarafından destek almaya hak kazanan projeleri için Doç. Dr. Harun Yıldız’ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Eğitime katılmak isteyen Üniversitemiz doktora öğrencileri aşağıdaki bağlantı yoluyla başvuruda bulunabilirler.
http://bibliyometri2237.trabzon.edu.tr/


Fotoğraflar