Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2024

Gösterim: 266

Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Boz’un YKS Mesajı

Geleceğimizin mimarları değerli öğrenciler,

Yıllardır elde ettiğiniz bilgilerinizin ışığında, yoğun çalışmalarınız ve çabalarınızla ortaöğretimden yükseköğretime geçeceğiniz, mesleğinizi belirleyeceğiniz o önemli sınavın eşiğine geldiniz. Aynı yollardan geçmiş, aynı yoğun duyguları yaşamış bir büyüğünüz olarak neler hissettiğinizi çok iyi anlıyorum. Gireceğiniz sınavın sizin değerinizi belirleyecek bir kriter olmadığı, her şeyin mutlaka bir telafisi bulunduğu ve sağlığın sahip olduğumuz en önemli nimet olduğu bilinciyle hareket etmenizi, stres seviyenizi belli bir düzeyde tutarak rahat ve emeklerinizin karşılığını alabileceğiniz güzel bir sınav geçirmenizi diliyorum. 

Sizler, sadece bir sınavda değil, yaşamın her alanında başarılı olabilecek güce sahip gençlersiniz. Hayatınızın her döneminde karşınıza çıkacak fırsatları değerlendirecek, yeniliklere açık olacak ve hedeflerinize ulaşmak için gereken çabayı göstereceksiniz ve başarılı olacaksınız. Başarı, elbette ki zorlu bir sürecin sonunda gelir. Ancak bu sürecin her adımında kendinize olan güveninizi koruyun ve hedeflerinizden asla vazgeçmeyin. İnanıyorum ki, azimli ve kararlı tutumunuz sizi istediğiniz başarıya ulaştıracaktır.

Sınava girecek olanlar arasında önümüzdeki dönem Üniversitemiz öğrencisi olacak gençlerimizin olduğu düşüncesiyle heyecanlanıyor, her şeyin gönlünüzce olmasını temenni ediyorum. Unutmayın ki, sizler aydınlık yarınlarının teminatısınız.

Prof. Dr. İsmail Boz
Rektör


Fotoğraflar